Satürn’ün genel etkisi Jüpiter’in bolluk ve neşe etkisinin tersidir. Kısıtlamalara, hayal kırıklıklarına neden olan ve genellikle daha fazla sorumluluklar yükleyerek insanı disiplinli olmaya zorlayan soğuk bir gezegendir. Hayat bize çok şey öğretir. Satürn bir öğretmene benzer, verdiği dersler genellikle serttir ama bu dersler bizi başarıya götürür.

Satürn, düşünce, konsantrasyon, süreklilik, somut ödüller, sebat, hırs ve verimlilik gezegenidir. Bu görev duygusu ile dolu gezegen tedbirli olmayı, zorlukları, gecikmeleri, kısıtlamaları, kuralları, sorumluluk duygusunu, acıyı, korkuyu, inkarı, bir şeyi zor yoldan elde etmeyi, otoriteyi ve disiplini yönetir. Bu kadar olumsuz özelliklerine rağmen Satürn olmasaydı başladığımız hiçbir işi bitiremez, ilerleyemezdik. Geriye baktığımız zaman, karşımıza çıkmış olan en büyük zorlukların bize güç kazandırdığını, karakter yapımızı kuvvetlendirdiğini görürüz.
Satürn kestirmeden gitmeyi sevmez. Özellikle kaçındığımız olaylarla yüz yüze getirir. Zor ve acı yoldan da olsa olayların üstesinden gelmemizi sağlar. Yıldız haritasında Satürn’ün dokunduğu yerlerde yavaşlama olur. Satürn bize olgunluk getirir, sabırlı ve fedakar olmayı öğretir.

Satürn vücutta cilt, kemikler ve safra kesesini yönetir. Astrolojide Satürn,  Oğlak burcunun yöneticisidir. Zodyak’taki turunu 29 yılda tamamlar ve her burçta iki buçuk sene kalır.

Etkileri arasında her hangi bir konuda sebatkar olabilen bir yapı, güçlü konsantrasyon yeteneği, tecrübelerin iyi kullanılması, ağır çalışma koşullarına dayanıklı olmak, tutumlu olmak, dikkatli ve ciddi davranışlar sergilemek, tecrübelerden avantaj sağlamak, güçlü iskelet yapısına ve dişlere sahip olmak bulunmaktadır…

Horoskopta dokunduğu her yerde yavaşlama, duraklama ve zorlama görülür. En derin korkularımız ile yüzleşmemize sebebiyet verir. Satürn, büyüten, olgunlaştıran ve geliştiren gezegendir.

Satürn  görev duygusu  dolu gezegen hayatta tedbirli olmayı, zorlukların  gecikmeleri, kısıtlamaları, kuralları, sorumluluk duygularını, acıyı eziyeti  korkuyu, bir şeyi zor yoldan elde etmeyi gösterir.

Satürn yaşamda asla  kestirmeden gitmeyi kabul etmez. Yaşamda korktuğumuz hangi olay sınav varsa  yüz yüze getirir. Daima eski zamanları, yaşlanmayı, ve sonuç olarak ölümü anlatır. Gece doğmuş kişilerin haritasında Satürn babayı temsil eder.

Karmanın efendisi olarak bilinen Satürn bize haritamızda tamamlamamız gereken karmik görevlerimizi, uzun sürecek çaba ve sorumluluklarımız, kendimizi korumak için oluşturduğumuz kalıplarımız, kendimizi bastırdığımız alanlarımız, ebeveynlerimizden aldığımız yüklerimiz hakkında bilgi verir. Olduğu yerde testten geçeriz aynı zamanda olduğu yerde sabretmeyi öğreniriz. Daralma ve izole etme vardır. Satürn temkinlidir, risk almayı sevmez.

Satürn vücutta cilt, kemikler ve safra kesesini yönetir. Astrolojide Satürn, Oğlak ve kova  burcunun yöneticisidir. Zodyak’taki turunu 29 yılda tamamlar ve her burçta 28 ay kalır. Akrep ve Koç burçlarında düşüştedir…

Olumsuz İfadesi : ruhsal kısıtlama, melankoli, içine kapanıklık, yalnızlık, uyum sorunu, güvensizlik, geri çekilme, sınırlama isteğinde olmak ile ilişkilidir. Etkileri arasında ruhsal yönden tutukluk, kendini geri çekme uyum zorluğu çekme, tecrübe edinmekte zorlanma, tecrübelerin yanlış kullanımı, konsantrasyon eksikliği, zayıf kemikler ve zayıf dişler bulunmaktadır.

Olumlu İfadesi; Bilgisi derin, disiplinli kontrollü, özenli, araştırmayı seven, sade ve konfordan uzak, gerçekçi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here