Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana Sayfa Blog

ASTROLOJİ NEDİR

Astroloji, göksel cisimlerin ve astronomik fenomenlerin, insan karakteri ve kaderi üzerine etkilerinin olduğu önermesini konu alan, bilimsel gerçekliğe sahip olmayan sözdebilimdir. Yunanca yıldız anlamına gelen ‘astro’ ve bilgi anlamına gelen ‘logos’ kelimelerinden türemiştir. Astroloji size gelecekte ne gibi etkiler içerisinde kendinizi bulabileceğinizle sizi haberdar edebileceğini iddia eder. Eskiden astrologlar gök günlüğü adı verilen ve gökyüzü konumunun gün, ay ve yıl olarak gösteren bir kitap ve ev tabloları kullanarak Yıldız Haritası grafiğini çıkartırlardı.

Çocuk Balık

Konuşmayı çok erken öğrenirler. Masal dinlemek çok hoşlarına gider.Okumayı öğrenir öğrenmez, hikaye kitaplarına sarılırlar.Edebiyata olan düşkünlükleri küçük yaşta kendisini belli eder.Okudukları hikayelerden yola çıkarak şaşırtacak derecesinde yenilerini uydururlar.Genellikle saf ve çabuk incinen bu çocukları korumak gereklidir.Sık sık üzülüp ağlayarak ilgi çekmek isterler. Fakat niye üzüldüklerini bir türlü açıklamazlar. Balık çocuklarının fantastik dünyaları vardır ve bazen onlarla geçinmek kolay değildir. Duygularını kolay ifade edemezler ve içine kapanık yaşarlar. Onlarla alış veriş yapmak zordur. Hep hayallerinde almak istedikleri bir şey vardır ve onun aynısını bulmak için çarşı Pazar sizi dolaştırırlar. Onu fikrinden asla vazgeçiremezsiniz çünkü anında size küser ve ağlamaya başlar. Fantastik dünyasında neler neler vardır. Resim malzemeleri, kızsa bebekler, hikaye kitapları, hayvan resimlerinin olduğu albümler, Özellikle müzik dinleyebileceği bir radyo.

Çocuk Kova

Bu küçük dahiler ve sevimli afacanlarla yaşam oldukça keyiflidir. Onu dünyaya getirdiğinize sizi asla pişman etmeyecektir. Her an değişen ruh yapısını şaşkınlıkla izlerken, bu onu o kadar doğal bir şekilde yapacak ve size aldırmayacaktır. Okumayı öğrendiği andan itibaren, resimli süslü ansiklopediler okuyacak ve maket oyunlarla beynini geliştirecek ve sizi şaşırtacaktır. Özgürlüklerini yaşamaktan müthiş keyif alan bu çocuklar, sıkıntıya gelemez ve programlı çalışmaktan rahatsızlık duyarlar. Fakat yine de onun okulun en başarılı öğrencisi olmasından gurur duyarsınız. Daha küçük yaşlarda elektronik eşyalara ve bilgisayarlara ilgi duyacaktır.. Sesin nerden geldiğini merak eden ve radyonun içini dışını söken bir kovaya nasıl kızabilirsiniz.?.. Size anlamsız gelen fakat daha sonra sizi şaşkına düşürecek garip sorular sorarken, ona kızmamayı öğreneceksiniz. Alış veriş zevki çok farklıdır. Sizi elinizden tutup elektronik oyuncaklar satan mağazaları gezdirecektir.

Çocuk Oğlak

Bir oğlak çocuğuyla asla sıradan bir çocuk muamelesi yapamazsınız. Sizi öylesine küçük düşürür ki, onun yanında acemiliğinize şaşırırsınız. Zevklerinde azimli ve ısrarcıdır.Gerçekten istediği bir şey varsa kesinlikle elde edecektir Grup arkadaşlıklarından çok, özel sevdiği tek arkadaşı tercih edecek, tüm zamanını onunla geçirecektir.. Oyuncaklarını belli bir yere koyacak ve siz yerini değiştirirseniz kıyametleri koparacaktır. İnatçı yapısı yemek saatlerinin değişmesine izin vermeyecek,alıştığı bir eşyası eskise bile ondan vazgeçmeyecektir. Çok sevdiği bir pantolonunu eskimiş haliyle giyecektir. Ona alacağınız şeyleri çift almaya özen göstermelisiniz. Alış veriş zevki çok gariptir. Koleksiyon merakı vardır. Özellikle kalem, anahtarlık, değişik logosu olan eşyaları biriktirebilir. Fotoğraf makinesi, dürbün, mikroskop, satın almak istediği şeylerdir. Deri klasik okul çantası veya cüzdan, kol saatinden de hoşlanır. İlginç araştırma kitaplarına ve alışılmışın dışında müzik aletlerine meraklıdır.

Çocuk Yay

Yay çocukları için hayat; gülmek, takla atmak ve neşelenmek demektir. En çılgın oyunlar onlardan çıkar. Yaşamı böylesine tersinden ve delice yaşamak için gerçek anlamda bir Yay Çocuğu olmak gerekir. Konuşmayı çok çabuk öğrenirler ve sonra da büyükleri bunaltan sorularla karşılarına çıkarlar. Çevresindeki her şeyi merak ederler. Sizi “Yeter artık” diye bağırtacak kadar çileden çıkartabilir. Fakat öylesine sevimlidir ki.. Sonunda kahkahalarla gülersiniz. Yalnızlıktan hoşlanmayan Yay Çocukları sık sık evlerine arkadaşlarını çağırırlar. Alışverişten müthiş keyif alan bu çocuklar, istediği her şeyi size aldırmakta başarılıdır. Ona hayır demenin bir anlamı yoktur. Çünkü kafasına koymuşsa, kesinlikle yaptıracaktır. Nelerden mi hoşlanır ? Aklınıza gelen her şey. Ayakkabılar, blue-jeanler seyahat kitapları müzik CD’leri ve bir çok şey.

Çocuk Akrep

Dünyanın en ilginç çocuklarıdır diyebiliriz. Sessiz ve sakin denizlerde kopan fırtınalara benzerler. Ya her şeyi silip götürüler, ya da bir limana sığınırlar. Gözlerinin ardında neler yaşandığını bulmak neredeyse imkansızdır. Yalnızlığı severler. Kendilerini oyalamaya bayılırlar. Sürekli sevgiye ihtiyaç duyarlar fakat bunu itiraf edemeyecek kadar gururludurlar. Sezgileri o kadar güçlüdür ki gözleriyle sizi takip ederek hislerinizi ve düşünceleriniz anlarlar. Harçlıklarına düşkün olup, onu asla parasız bırakmamalısınız. Kendisini güvensiz ve mutsuz hisseder. Fakat asla kendi parasını harcamaz ve sizin harcamanızı bekler. Okul yıllarında okumaya düşkündür. Disiplinli çalışır ve başarılı bir öğrencidir. Alış verişte en çok zevk aldığı şeyler, polisiye romanlar, blue jean, spor ayakkabılar ve rock müzüği dinleyebileceği CD ler. Kol saatinden asla vazgeçmez. Derileri sevdiği için, okul çantasını en pahalısından seçecektir. Ayrıca kırmızı çizmeler ,tokalar, kazaklar ve tişörtleri sever.. Erkek çocukları için, takım formaları çok önemlidir.

Çocuk Terazi

Çok yönlü Terazi çocukları çocukluk yıllarında oldukça çekingen ve usludurlar. Yemek problemi olmayan ve fazla ağlamayan bebeklerdir. Gürültüsüz ortamlarda huysuzluk etmeyen bu bebekler, büyürken sizi yormayacaktır. Hislerini açmayan bu terazi çocukları sürekli sizden ilgi bekleyeceği için, annelerinin ve babalarının anlayışlı olmaları şarttır. Çocukluk yıllarından itibaren güzelliklere düşkündür. Erken yaşta onun hangi konuya karşı kabiliyeti olduğunu analamak gerekir. Özellikle anne ona çok itina etmeli ve büyüme çağında sevgi ve şevkatini esirgememelidir. Genelde ağlamak yerine uyumayı tercih ederler. Sürekli bağıran ve tartışan aile büyüklerinden rahatsızlık duyarlar. Zekaları çok çabuk gelişir. Okul yıllarında sosyalleşmeye başlarlar. Kararsızdırlar. Bu nedenle hızlı düşünmek ve karar vermek için, desteğe ihtiyaçları vardır. Terazi çocukları iyi yetiştirilir, ailesi tarafından takdir ve sevgi görürse ileride çok başarılı olurlar. Anne ve babaları sürekli acele karar vermesi için ısrar eden ve hassas dengesi bozulan terazi burcu çocukları çoğunlukla seçim yapma konusunda oldukça sinirli insanlar olarak büyürler. Sizi memnun etmeyi gerçekten ister fakat onun dünyasında ses, renk, ve düşünce uyumu olduğu zaman, ancak kendisi de, uyumlu olabilir. Büyürken sakın onun özel yaşamına karışmayın ve rahat bırakın. Ruh dengesi sağlıklı ve mutlu bir insan olacaktır

Çocuk Başak

Daha doğduğu anda yaşama ciddi bakan bu çocuklar , mama saatlerinin aksamasına dayanamaz ve hastane odasında çığlıklara başlar.Rol yapma yetenekleri öylesine gelişmiştir ki, küçük yaşlarda ayna karşısında mimiklerini incelerler. Çoğu kez sesli düşünür ve annesini taklit ederler.. Okul yıllarında disipline en yakın yine bu çocuklardır.Sakinlikten hoşlanır ve tenkite gelemezler.Hatalarını sessizce bir kere söyleyin bir daha asla yapmayacaktır.Sorumluluğunu bilir ve sizi yormadan odasını toplar. Sadece eşyalarını hiç kimseyle paylaşmaz. Onunla asla çocuk gibi değil de arkadaş gibi konuşmalısınız . Daha küçük yaşlarda sizin sırrınızı paylaşacak ve sizi ele vermeyecektir. Ona değişik sabunlar, iç çamaşırları hediye edebilirsiniz. Yine beyaz bir sweet shorta hayır demeyecektir. Bir kol saati bornoz, küçük bir kedi veya köpek, resim çerçevesi, deri okul çantası, yumuşak deriden yapılmış çizme ve ilginç kitaplardan hoşlanır.

Çocuk Aslan

Dünyayı parmaklarıyla döndüreceklerine inanan bu ufaklıklar, evin tek hakimi olduklarını bilirler.Parlak gülüşleri ve tatlılıklarıyla size yaptıramayacakları şey yoktur.Bu burcun çocukları adeta enerji deposudur.İstedikleri bir şey olduğu zaman, sürekli ağlayarak aile üyelerini testten geçiriler ve sonunda pes ettirirler.Daha küçük yaşta gururlu ve mağrurdur. Kalabalıkta ona asla kötü bir şey söylemeyin. Kesinlikle alınacak ve size kin duyacaktır..Yenilgiyi kabul etmeyen bu çocuklar,sürekli övgüye ve sevilmeye ihtiyaçları vardır.Okul yılların da tiyatro ve piyeslerde rol alarak,sanatçı kimliğiyle karşınız çıkacak ve sizi şaşırtacaktır.Yaşamı böylesine kucaklayan çocuklara her şey hediye edebilirsiniz. Orijinal duvar posterleri, oyuncaklar canlı renklerden yapılmış kol saatleri kazaklar, tişörtler. Müzik aletleri,. Deniz topları, mayolar, orijinal cüzdanlar ve film kasetleri fotoğraf makinesi, ilginç şapkalar, kemerler.ve daha neler.

Çocuk Yengeç

Hassas ve alıngan olan bu çocuklar ağlayacak muhakkak bir şey bulurlar. Ne yapsanız onları mutlu edemezsiniz. Oldukça anlamlı ve duygusal bir yüze sahiptirler.Annelerine çok bağlıdırlar.Sevdiklerinden uzakta kalmaya dayanamazlar.Hayalperest yapılarıyla ilgi çekmek için size devamlı hayali şeyler anlatırlar.Yaşamında daima sevgi ve şefkate ihtiyaç duyarlar. Aile içi kavgalardan çok fazla etkilenirler. Yatılı okullarda okumaktan sıkılırlar.Küçükken onu sık sık geceleri yatağınıza almak zorunda kalabilirsiniz. Yağmurlu ve şimşekli gecelerden korkarlar. Küçükken masal kitaplarını, büyüdükçe kızlar, gümüş takıları, çiçek ve yosun kokularını. Dantel gecelikleri severler .Ellerinde daima bebekleriyle dolaşırlar. Beyaz parlak renklere bayılırlar. Çantasında daima minik aynaları vardır. Erkeler, fabl tarzı oyunları ve yeteneklerini geliştirecek kitap ve oyuncakları tercih ederler. Özellikle denizi anımsatan eşyalara ilgi gösterirler.

POPULAR POSTS

MY FAVORITES