Astrolojide burçlar ve gezegenler vücudun belli organlarıyla eşleştirilir. Kişiye özel doğum haritasının analizi sağlık durumu, beslenme şekli, hastalıkları hakkında birçok bilgi içerir. Burçlar kadar, düştüğü evler ve karşıt burç yorumda en önemli cevabı veren konumdadır.

KOÇ

Koç burcu baş, kafatası, yüz bölgesini yönetir. Şah damarı, dolayısıyla beyin ile ilgili sorunlar, iltihap, baş ve diş ağrısı, migren rahatsızlıklarını sayabiliriz. Koç burcu insanları aceleci oldukları için dikkatsizlikleri yüzünden kazalara meyillidirler. Aksiyon hayatlarının bir parçası olduğundan adrenalin bezi fazla çalışır. Terazi burcu karşıt evde olmasından dolayı, böbrek ve bel bölgesinde rahatsızlıklar oluşabilir.

Koç’un yönetici gezegeni Mars; baş bölgesi, sol kulakta problem, ateşli hastalıklar, yüzdeki yara izleri, kesikler, yanıklar, kanamalar, ameliyatlar, cinsel organda rahatsızlıklar, sıtma, adalelerdeki sorunlar ile ilişkilendirilir.

BOĞA

Boğa burcu vücutta boğaz, boyun ve ense bölgesini yönetir. Bademcikler, gırtlak, tiroit bezi, ses tellerinde kısıklık, yutak, kulaklarla ilgili sağlık problemleri, tansiyon, soğuk algınlığı, astım, burun, sol burun deliği ve boğaz akıntısı ile ilgili hastalıkları sayabiliriz.

Boğa burcu insanları genel olarak kuvvetli bir yapıya sahip olsalar da, yemek yemeyi çok sevdikleri için kilo almaya müsaittirler. Diyabetik rahatsızlıklar baş hastalıklarıdır. Akrep burcu karşıt evde olmasından dolayı, erkeklerde prostat, kadınlarda rahim hastalıkları görülebilir.

Boğa’nın yönetici gezegeni Venüs; kadınsal hastalıklar, yumurtalıkla ilgili problemler, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, karaciğer, bel, sırt, omurilik, göbek ve böbrek bölgelerinde meydana gelen rahatsızlıklara ilişkilendirilir.

İKİZLER

İkizler burcu vücutta omuzlar, kollar, elleri yönetir. Akciğerler, nefes borusu ile alakalıdır. Köprücük kemiği kırıkları, omuz ve kollarda meydana gelebilecek ağrılar, parmaklarla alakalı rahatsızlıklar görülebilir.

İkizler burcu insanları genel olarak çok kuvvetli yapıda değillerdir. Sürekli harekette olmayı seven, yerinde duramayan, meraklı ve sıkılgan bir  yaratılışa sahiptirler. Aşırı yorgunluk ve uykusuzluk başlıca problemleridir. Sinir sistemleri oldukça hassastır. Kilo almaları oldukça zordur.

Yay burcu karşıt evde olmasından dolayı, kalça ve bacaklarda oluşabilecek ağrılar, romatizma, karaciğer rahatsızlığı, alerjiler meydana gelebilir.

İkizler’in yönetici gezegeni Merkür; zihinsel ve sinirsel fonksiyonlar, hafıza, konuşma mekanizmaları, eller ve parmaklar, dil, (sert açılarda konuşma ve anlama bozukluğu) ile alakalıdır. Bu konularda rahatsızlıklar görülebilir. Baş dönmesi, nezle, kuru öksürükle mücadele edilebilir.

YENGEÇ

Yengeç burcu vücutta göğüs, göğüs kafesi, mide, solunum yolları, diyafram, böğür, dalak, akciğer, vücudun mukozası ile alakalıdır. Vücudun sol yarısını temsil eder. Gastrit, ülser, 12 parmak bağırsağı iltihabı, hazımsızlık sorunları ortaya çıkabilir. Göğüsler ile ilgili rahatsızlıklar ve üreme sistemi ile alakalı bozukluklar meydana gelebilir.

Yengeç burcu insanları oldukça hassas, duygusal ve anaç yapıda oldukları için sağlıkları hemen her şeyden etkilenir. Bünyeleri çok kuvvetli değildir. Hasta olarak oldukça yorucu kişilerdir. Ani değişen ruh halleri direkt midelerini etkiler. Süt bezleri iyi çalışır.

Oğlak burcu karşıt evde olmasından dolayı, iskelet sistemi, deri ve diş rahatsızları meydana gelebilir.

Yengeç’in yönetici gezegeni Ay; psikolojik bozukluklar, karın ağrısı, salgı bezleri, üreme organları, kolit, sol tarafta felç, vücutta su kaybı, karaciğer problemleri ile alakalıdır.

ASLAN

Aslan burcu vücutta kalp, sırt ve omurga bölgeleri ile alakalıdır. Kalp krizi, romatizması ve sıkışması bu kişilerde fazladır. Güneş tarafından yönetildikleri için kolay hastalanmazlar.

Aslan burcu insanları, hayatın keyiflerinden doyasıya faydalanmak isteyen yapıdadırlar. Yemek, içmek, eğlenmek ihtiyacında oldukları için düzensiz yaşarlar. Kendilerini fazla yorup, sağlıklarına dikkat etmezler. Rahatsızlandıklarında oldukça zor hasta olur, kendilerini çok dinlerler. İleri yaşlarda yemek ve alkolden dolayı kilo problemleriyle birlikte kalp riski ortaya çıkar. Kova burcu karşıt evde olmasından dolayı, dolaşım sistemi bozuklukları, bacak ve baldırlarda ağrılar oluşabilir.

Aslan’ın yönetici gezegeni Güneş; beyin, vücut ısısı, kalp, adale ve tendonlarla alakalıdır. Vücudun sağ yarısını temsil eder. Ateşli hastalıklar, kan dolaşımı, kalp, omurilik ile ilgili rahatsızlıklar görülebilir.

BAŞAK

Başak burcu vücutta solar plexus, ince ve kalın bağırsaklar, sindirim ve sinir sistemi, diyafram ile alakalıdır. Bağırsak sorunları, kolit, karında yerleşen parazitlerle ilişkilendirilir.

Başak burcu insanları takıntılı, titiz ve mükemmeliyetçi yapılarından dolayı hayatlarında her şeyi düzenli olsun isterler. Bu durumda yaşamları zorlaşır. Hastalık hastası olabilirler ve bakımları oldukça zordur. Balık burcu karşıt evde olmasından dolayı, ayakları oldukça hassastır.

Başak’ın yönetici gezegeni Merkür; zihinsel ve sinirsel fonksiyonlar, hafıza, konuşma mekanizmaları, eller ve parmaklarla alakalıdır ve bu konularda rahatsızlıklar görülebilir.

TERAZİ

Terazi burcu vücutta böbrekler ve bel bölgesi, omurga, alt karın, üreme organları, göbek, bel, kalçalar ile alakalıdır. Sırtın alt tarafında adale, kemik ve sinir uçları ağrıları olur. Ağır kaldırmaktan dolayı fıtık olabilir. Nefrit, böbreklerdeki taş, kum başlıca problemleridir. İdrar ile ilgili rahatsızlıklar görülebilir.

Koç burcu karşıt evde olmasından dolayı, baş ile ilgili ağrılar oluşabilir. Terazi burcu insanları son derece ince, nazik ve karşı tarafı düşünen yapıdadır. Sürekli olarak karşı tarafa dengelemek zorunda hissederler. Söyleyemedikleri birçok şeyi içlerine atmaları sağlıklarının bozulmalarına sebep olur.

Hasta olduklarında canları çok tatlıdır. Son derece nazlı, ilgi görmek isteyen yapıdadırlar.

Terazi’nin yönetici gezegeni Venüs; kadınsal hastalıklar, yumurtalıkla ilgili problemler, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, karaciğer, bel, sırt, omurilik, göbek ve böbrek bölgelerinde meydana gelen rahatsızlıklara ilişkilendirilir.

AKREP

Akrep burcu vücutta üreme, genital organlar, anüs ile alakalıdır. Mesanede kum, cinsel yolla bulaşan rahatsızlıklar, rahim hastalıkları, erkeklerde prostat, kalın bağırsak problemleri, basur gibi rahatsızlıklar görülebilir.

Akrep burcu insanları aşırı hırslı olduklarından dolayı kendilerini strese sokan yapıdadır. Sinir ve asabiyet sağlıklarını olumsuz olarak etkiler. Hasta oldukları zaman oldukça dayanıklıdır. Mücadele etme kapasiteleri çok yüksektir. Çabuk iyileşirler. Rahatsızlandıkları zaman çekilmez olabilirler.

Boğa burcu, karşıt evde olmasından dolayı, boğaz bölgesi oldukça hassas olur.

Akrep’in yönetici gezegeni Plüton;  cinsel yolla bulaşan hastalıklar, üreme organları, kanser, zehirlenme, boşaltım bozuklukları, kalıtsal rahatsızlıklarla ilgili sorunlar ile ilişkilendirilir.

YAY

Yay burcu vücutta kan damarları, uyluklar ve bacakların üst kısımları ile alakalıdır. Genellikle kalçalarda kilo problemleri vardır. Karaciğer hassasiyeti, romatizma, siyatik, kuyruk sokumu ağrıları görülebilir.

İkizler burcu karşıt evde olmasından dolayı, sinir sistemi rahatsızlıkları, ciğer ve bronşlarda hassasiyet görülebilir. Soğuk algınlığına karşı dikkat edilmesi gerekir. Kan yapıcı yiyecekler tüketilmelidir.

Yay burcu insanları esnek, rahat iyimser oldukları için sağlık kontrollerini önemsemeyebilirler. Bundan dolayı olası hastalıklarda erken teşhis tanısında geç kalınarak tedavi zorlaşabilir.

Yapıları çok kuvvetli değildir, hastalıklarını büyütmeyi severler ama olumlu düşünmelerinden dolayı hemen ayağa kalkabilirler.

Yay’ın yönetici gezegeni Jüpiter; akciğer problemleri, bağırsak ve karaciğer rahatsızlıkları, hormonlar, kramp, damar hastalıkları, rahim, kanama, kilo ile ilgili problemler ile ilişkilendirilir.

OĞLAK

Oğlak burcu vücutta kemikler, dizler ve deri ile alakalıdır. Vücutta en hassas yerleri, iskelet sistemi, eklemler, diz kapağı, dişlerdir. Romatizma başlıca problemleri olabilir. Deride her türlü yara, egzama, çıban, akne oluşabilir.

Yengeç burcu karşıt evde olmasından dolayı göğüs, mide fazlasıyla hassastır.

Oğlak burcu insanları sabırlı, disiplinli, düzenli ve itinalı yapıdadırlar. Sıkı çalışma şartlarına ayak uydurabilirler rağmen kendilerini kasmaları sebebiyle sağlık problemleri yaşarlar. Mideleri oldukça hassastır. Hasta olsalar bile kimseye belli etmek istemezler ve işlerinin başında olmayı tercih ederler. Doktora gitmeyi sevmezler ama kendilerine gereken özeni gösterir ve düzenli kontrol yaptırmaya dikkat ederler.

Oğlak’ın yönetici gezegeni Satürn;  uzun süren rahatsızlıklar ve yaşlılıkla alakalıdır. Kemikler, kronik hastalıklar, sağ kulak, dalak, cilt, diş, saçlar, omurga rahatsızlıkları ile ilişkilendirilir. Satürn yaşlıları temsil eder ve ilerleyen yaşlardan genç görünmek gibi avantajları vardır.

KOVA

Kova burcu, adaleler, baldırlar, el, ayak bilekleri, topuklar, dokular  ve dolaşım sistemiyle alakalıdır. Bu bölgeler son derece hassastır. Damarda oluşan pıhtılaşma, dolaşım bozuklukları, kramplar, varisler görülebilir.

Aslan burcu karşıt evde olmasından dolayı kalp ve sırt bölgeleri hassastır. Kova burcu insanları, Uranüs gezegeni tarafından yönetildikleri için hayatlarındaki sürpriz gelişmelerden etkilenebilir ve beklenmedik sağlık problemleriyle karşı karşıya kalabilirler. Sağlıklarına son derece dikkat eden ve rutin kontrollerini yaptırmayı seven tiplerdir.

Kova’nın yönetici gezegeni Uranüs; Bacaklarda oluşabilecek problemler, dolaşım sistemi bozuklukları, ruhsal ve zihinsel rahatsızlıklar, tümör, düşük tehlikesi, kramplar, kazalar, kırıklar, tehlikeler ile ilişkilendirilir.

BALIK

Balık burcu, ayaklar ile alakalıdır. Son derece hassas olan ayakların üşütülmemesi ve nasırdan korumak için ortopedik ayakkabıların tercih edilmesi önemlidir. Balık burcu insanları ruhen dış etkenlerden fazlasıyla etkilendikleri için psikomatik rahatsızlıklar görülebilir.

Hayatın zorlukları karşısında içki, uyuşturucudan medet umabilirler. Depresyona meyilli yapıları vardır.

Başak burcu karşıt evde olduğundan dolayı bağırsaklar son derece hassastırlar.

Balık’ın yönetici gezegeni Neptün; ayakları ve beş duyuyu temsil eder. Bağışıklık sistemi rahatsızlıkları, virüs kaynaklı bulaşıcı hastalıklar, zehirlenme, mantar, halsizlik, ruhsal bozukluklar ve halüsinasyon ile ilişkilendirilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here