Ay Burcunuz Ne Biliyor Musunuz?

Size burcunuz nedir diye sorulduğunda; “Kova, İkizler, Akrep vb.” diye yanıtlıyoruz. Bu yanıtlarımız aslında “Güneş” burçlarımız. Peki; “Ay burcumuz” ne? Biliyor muyuz? Güneş burcumuz gibi Ay’ımızın da bir burcu var.

Doğum haritalarında Ay’ın yerleşkesi bizler için Güneş’ten daha önce gelir. Tepemizde dolanan uydumuz Ay, bize Güneş’imizden daha çok yakın. Peki, Ay burcu nedir? Nasıl hesaplanır? Nasıl bulunur? Hangi hanede hangi etkiyi gösterir? Hangi burçta hangi etkiyi oluşturur? Bu başlıkları merak ediyorsanız, cevaplar aşağıdaki satırlarda olacak.

Uydumuz Ay’ın oluşumu hakkında pek çok epik bilgi mevcut. Fakat daha yakın gözlemler bizlere bir gök cisminin dünyanın oluşumu ve evrimi esnasında çarptığını ve kopan parçanın Dünya’nın çekim yörüngesi içerisinde aktif olarak kaldığını gösteriyor. Aslında bu muazzam tesadüfi etki bir nevi yaşamın da başlangıcı için bir mihenk taşı olduğunu özetliyor.

Bizleri çok yakından takip eden yaşam yolcumuz, yol arkadaşımız Ay’ın birçok etkisinden söz edebiliriz. Dünya’nın dörtte üçünün su olduğunu hatırlarsak ve Ay’ın çekim gücünün med-cezir etkisi yarattığını da düşünürsek aslında Ay, bize Güneş’ten daha da hareketli bir yaşam döngüsü tattırıyor.

Güneş döngüleri yıllık olarak incelenirken, ay döngülerini aylık periyodlarda inceliyoruz. Bir yılın 12 aya bölünmesini düşünelim. En eski kadim bilgilere Sümerlere kadar gidecek olursak Güneş’in gündüzü yönettiğini, Ay’ın ise geceyi yönettiğini söyleyebiliriz.

Güneş; Yaşam veren, yaşam alan, güç, ego, savaş, gösteriş, görünen yüzü sembolize ediyor.
Ay ise; Geceyi, örtülü olanı, dişiyi, saklıyı, bereketi, toprağı, doğumu, vücut sıvılarını, değişimi, ruhi durumu, gözle görünmeyen enerjileri sembolize ediyor diyebiliriz.

Astrolojik etkiler için şunları düşünmeliyiz. Ay burcumuz, bizi güneş burcumuzdan daha çok etki altına alıyor. Ay burcu İkizler olan birinin Güneş burcu İkizler olan birinden daha çok ikizler özellikleri taşıdığını da söylemek isterim.

Ay burcunun nitekim tek başına bir anlamı yoktur. Diğer gezegenlerin burçları ile harmanlanarak yorumlanması gereklidir. O nedenle tek tek ay burcu şu olan bu etkileri alacaktır diye yorumlamak yanlış olacaktır. Birkaç örnek vermek istiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here