Astrolojide Güneş neyi temsil eder?

Gün: Pazar
Yön: Doğu
Renk: Turuncu
Doğa: Otoriter, Tartışmacı ve Baskın
Burç: Aslan
Maden: Altın ve Bakır
Değerli Taş: Yakut

Hayat veren Güneş, Astrolojide bilinçli aklımızı, yaşama irademizi ve üretken hayat gücümüzü temsil eder. Güneş sistemimize bağlı gezegenlerin Güneş’in etrafında döndüğü gibi, hayat amacımızı ve irademizi doğum haritamızdaki Güneş’ten elde ederiz. Güneş aynı zamanda bizim için yetişkinliği ifade eden, egomuz olan, içimizdeki çocuğu gizleyen, olayları ve gelişmeleri ortaya çıkaran ve son kararları veren parçamızdır.

Bununla birlikte, Güneş temel kimliğimizdir. Kendimizi gerçekleştirmeyi ve kişisel farkındalığımızı temsil eder. “Kimsiniz?”, “Kendinizi anlatır mısınız?” gibi sorular sorulduğunda, başlıca istatistiğinizi ve mesleğinizi söyledikten sonra vereceğiniz bütün cevaplar Güneş’in açıklaması olacaktır. Ayrıca, enerjik kişiliğimizi temsil ettiği gibi, aynı şekilde bizi yönlendirir ve haritamızın patronu olarak kabul edilir.

Haritada o kadar çok önemlidir ki, yeryüzündeki en mutlu insanlar aşırı olmayacak şekilde bu yıldızın deyimiyle tanımlanırlar. Bir insan kendi özelliklerinin ona kolay geleceğini düşünebilir. Fakat gerçek şu ki, bize ne olmayı öğrendiğimizi gösterir. Dahası, sezgilerin yani içgüdülerin aksine sağduyu ve mantığı sembolize ettiğini hatırlamak da çok önemlidir.

Güneş Benliğin Sembolüdür

Işık yayarken hayatı da başlatır. Benliği, kişiliği, egoyu, ruhu ve bireyi eşsiz kılan şeyin ne olduğunu temsil eder. Kimliğimiz ve dünyaya çevirdiğimiz yüzümüzdür. Birinin gündelik hayatta zorlukları aşması için, ona üretken yeteneklerini ve gücünü fısıldar. Bir insanın çocukları gibi öz babası, eş ve baba figürü gibi bireyler Güneş tarafından yönetilir.

Enerjisi çok güçlü bir enerjidir. Ardından otorite, liderlik yeteneği, kişinin özü ve varlığının temeli gelir. Bu gezegenin iradesiyle yeryüzünde kendimizi ortaya koymayı, bir başka deyişle açığa çıkarmayı öğreniyoruz. Güneş, görkemli ve muhteşem havasına uygun olarak, ayrıcalıklı zümreleri ve yüksek makamları yönetir. Bu küre aynı zamanda sağlığımızın ve refahımızın da efendisidir.

Altın parıltısı bize güç, enerji ve başarılı olma arzusunu aşılayan önemli hayat gücüdür. Diğer gezegenlere de güç veren o olduğundan dolayı astrolojide kilit bir role sahiptir. Her bir zodyak burcunu ziyaret etmek için yaklaşık bir ay geçirir. Bu nedenle 12 tane burcu ziyaret etmesi tam bir yıl sürer. Maskülen enerjidir. Aslan burcunu ve Beşinci Evi yönetir.

Son olarak, bilindiği üzere Güneş aslında bir gezegen değildir. Astrolojide terim olarak gezegen denilmesi, sadece astrolojik geleneğin bir parçasıdır ve çoğu zaman kolaylık açısındandır. Tabii bu alanda güçlü gök cisim olarak da geçmektedir. Onun dışında Güneş’in aslında bir Yıldız olduğu unutulmamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here