Plüton-Akrep

PLÜTON – AKREP

astrolojide_pluto

Yönettiği Burç: AKREP

Yönettiği Ev: 8. ev

Element: Su

Nitelik: Sabit

Güçlü olduğu burç: Aslan

Düşük olduğu burç: Kova

Zararlı olduğu burç: Boğa

Mitolojide Plüton: Hades

Renk: Siyah, kömür rengi, koyu bordo

Taşları: Topaz, kedi gözü, gri pırlanta

Çiçekleri: Ateş çiçeği, kaktüs, ortanca

Zodyak’taki Turu: 248 yıldır.

Her burçta kalma süresi: Sıradışı yörüngesi sebebiyle bir burçta kalma süresi 13- 30 yıl arasında değişir.

Etkilediği organlar: Cinsel organlar, anüs, genital salgılar, kuyruk sokumu, karın boşluğu

Hastalıklar: Bel ve kuyruk sokumu rahatsızlıkları, eklem iltihapları, paranoyalar, kanserler, zührevi hastalıklar, ağır virüs hastalıklar, AIDS, tüm bakteri ve virüs hastalıkları, hemoroid, boşaltım yolu rahatsızlıkları

Meslekler: Operatörler, kimya ve fizik alanında çalışanlar, arkeologlar, madenciler, simyacılar, sigorta şirketi çalışanları, mezarcılar, jeologlar, bakteriyologlar, nükleer fizikçiler, narkotik uzmanları, hipnoz uzmanları, büyük önderler

Tanımladığı Kişiler: Cerrahlar, psikologlar, operatörler, bilim adamları, araştırmacılar, arkeologlar, politikacılar, astrologlar,  araştırmacılar, karizmatik tipler, gaddarlar, doktorlar, diktatörler, anarşistler, suikastçılar,  polisler, dedektifler, suçlular, mafya

 ASTROLOJİDE PLÜTON

pluton

Plüton değişimlerim, yenilenmelerim, cinselliğim, doğumum ve ölümüm, takıntılarım, ikna kabiliyetim, ihtiraslarım, ahlaki değerlerimdir. Hangi evimde ise orada değişim ve dönüşüm yaşarım.

Sembolüm bir artının üstünde bir hilal ve onun üzerinde bir çemberden meydana gelmektedir. Madde ve ruh dünyasının üstünde öz bulunur. Ruh özle güç kazanır ve madde dünyasının problemlerini çözer.

Olumlu yansımaları:  Karizmatik, güçlü karakterli, derin, hırslı, yüksek konstantrasyonlu, cesur, şifacı, hipnotik yetenekleri olan, radikal kararlar alabilen Olumsuz yansımaları: kibirli, diktatör, haşin, gaddar, sadist, manüpletif, kışkırtıcı, inatçı, bencil, kaba, fanatik, tartışmacı, baskıcı, üstünlük taslayan

Plüton Akrep burcunu ve 8. evi yönetmektedir. Yeraltı Tanrısı Aslan burcunu güçlü konumdadır. Onun lider, organize edebilen yapısı ve yaratıcı gücü Plüton’un kararlı yapısı ile birleşir ve özünü gerçekleştirme imkanı bulur. Karşıt burcu olan Boğa’da zararlı konumdadır. Çünkü Boğa’nın inatçı, dediğim dedik, değişime dirençli karakteri Plüton ile zıtlaşır ve yıkım getirir. Aynı şekilde Plüton Kova burcunda da düşer. Kova’nın hümanist, devrimci, özgürlükçü yapısı Plüton’un kışkırtıcı enerjisi ile büyük kitlesel hareketlere sebebiyet verebilir.

Plüton gözle görmediğimiz üstü örtülü konuları, ölüm ve ölüm ötesi hayatı temsil eder. Yeniden doğumun ve dönüşümün, bitişlerin gezegenidir. Hayatta gereksiz her türlü olguyu yenilemek için zorlar.  Bu enerji o kadar büyük bir etkiye sahiptir ki ya hep ya hiç mantığı ile kişinin dayanıklığının artması için sıkıntılar yaşatır ve kuvvetlenmesini ister. Plüton kişinin yaşamında değişiklik yapmasını sağlarken, ruh dünyasında bir takım dengesizlikler oluşturur. Birey bu baskı altında saplantılı, takıntılı, zorba bir karakter göstererek yapıcı olmak yerine yıkıcı bir tavır sergiler. Bu nedenle Plüton’un bu gücünü dengelemek ve olumlu bir yönde kullanmak önemlidir. Kişi kimi zaman kadere boyun eğmeyi, bazen de olayları kendi haline bırakmayı öğrenmelidir. Bu gezegen bir insanın hayatında bir değişim meydana getireceği zaman bunu derinden, gizli gizli yapar, sanki artçı bir deprem etkisi gösterir. Sonunda bozuk olan parçaları söküp atar. Bu yavaş ilerleyen mekanizma aslında yeniden yapılanması gereken çürümüş, bozulmuş, eskimiş sistemlerin temizlenmesi, yenilenmesi anlamına da gelmektedir.

Kişi iç dünyasının derinliklerinde, ulaşmak istediği hedefleri Plüton sayesinde keşfeder. Çünkü bu gezegen verdiği dönüşüm enerjisi ile bunu hissettirir. Birey büyük bir gayret göstererek amaçlarına doğru yol alabilme azmi içinde kendini bulur.

Akrep’in gizemli, kuytu, yer altında yaşayan dünyası gibi Plüton’da yeryüzünde karanlık güçlerin, mafyanın, yer altının gizli örgütlerinin de temsilcisidir. Aynı zamanda bilinçaltının derinliklerini keşfetmenin yollarından hipnoz gibi yöntemler de Plüton ile ilişkilidir. Bunun yanında fanatik guruplar, propagandacılar, sadomazoşistler da bu gezegenin etkisi altındadırlar. Suçlar, toplum içinde yaşanan cinayetler, bozgunculuklar yine Plüton’un tesiri ile gerçekleşmektedir. Cinselliği, tekrar doğumu, revizyonu, aynı zamanda iyileştirici gücü sembolize eder. Ayrıca para ile ilgili alanlar, borçlar, sigorta, ödemeler yine bu gezegenle ilişkilendirilir.

Plüton  bir haritada güçlü bir konumda ise ve diğer gezegenlerle olumlu açı yapıyorsa; kişinin sezgilerinin kuvvetli olması, parlak  fikirler sunabilmesi, insanlara  isteklerini kabul ettirme kabiliyetinin güçlü olması, araştırmacı, ketum, cesur, riskleri almaktan çekinmeyen, iradesi güçlü bir insan olması söz konusudur. Plüton bir haritada olumsuz konumda ise; kişi parayı hayatın odak noktası olarak gören, tahakküm etmeyi seven, zalim, insanlarla iletişimi bozuk, kendi çıkarlarını her şeyin üstünde tutan, sapkın zevklerin esiri olan, şiddet içeren eylemlere meyilli, fanatik, ahlaki değerleri bozuk bir birey haline gelir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here