Astrolojide Neptün Kolektif alan gezegenidir. UranüsNeptünPlutoSatürn gezegenleri bir burçta çok uzun süre kalır ve yeni bir çağı oluştururlar.  Kolektif alan, dünyanın döngüsü, hangi zamanda doğduğumuz konuları bu kolektif gezegenlerinin işidir. Neptün ise Venüs’ün üst oktavıdır. Karma da Neptün kişinin kolektifle bağlantılı olduğu noktaları anlatır ve çok önemlidir. Doğum Haritanızda Neptün Gezegeni Hangi Burçta ve Kaçıncı Evde ise o konularda belirsizlik yaşatıp kadersel yapıcı veya yıkıcı etkiler yaşatır. Neptün su gruplarında çok güçlü çalışır. Toprak Burçlarında ise gücü azalır. Doğum haritanızda Neptün’ ün güçlü ve güçsüz olduğu konuları ve durumları Neptün’ ün yaptığı açılarla anlamak mümkündür. Neptün’ ün hayatımızdaki önemini anlayıp, özümsersek hayat akışımız daha kolay ilerler. Neptün psikolojik olarak bizim dönüşmemizi sağlayan gezegendir.

NEPTÜN NEDİR? NEYİ TEMSİL EDER? BİZE NEYİ ANLATIR?

Neptün’ ün genel etkisi temizleyip arındırıp saflaştırmaktır. Yanından geçen gezegeni şifalar. Sınırları aşmayı ve engelleri ortadan kaldırmayı Neptün temsil eder. Neptün olmasaydı hayallerimizde olmazdı. Neptün Yıldız haritanızda hangi evde ve burçtaysa o konulara ilgi ve o konuları yaşamak için özlem duyurulur. Örneğin ikinci evdeki Neptün kişiye çok zengin olma ve lüks içinde yaşama hayali kurdurtabilir. Kişi bunu elde etmek için parasal alanlarda dolandırılabilir, kanırılabilir ya da yanlış kararlar alabilir. Bunu yaşamaması için kişi konuyu bilinçaltında şifalandırarak dönüştürebilir.

Neptün temsil ettiği konular; Rüyaları, hayalleri, bilinçaltını, denizleri ve deniz altlarını, yaratıcılığı, Gerçeklerden kaçmayı, hassaslığı, duyarlılığı, sezgileri, özveriyi, kolay aldanmayı, dalgınlığı, sisleri, belirli olmayan konuları,  anesteziyi, kimyasalları, gazları, belirsizliği, bağımlılıkları, uyuşturucuyu, içkiyi ve petrol gibi konuları, aşırı yağışları, sel ve fırtınaları, doğa olaylarını ve yunus balıklarını temsil eder.

Balık Burcunun yönetici gezegenidir. Balık Burcu ve Yengeç Burcunda güçlü konumdadır. Oğlak Burcu ve Başak Burcunda ise güçsüz konumdadır. Neptün Vücutta lenf bezlerini ve hipofiz bezini yönetir. Ayrıca Neptün gezegeni uykularımızı da temsil eder.

Astronomi de Neptün; Mavi Dev’dir. Neptün’ü bulmak için ilk olarak Uranüs’e bakmışlardır. Uranüs’te bir türlü belirlenemeyen yörüngesel sapmalar fark etmişlerdir. Sürekli yörüngenin dışına çıktığını ve hesaplarının dengesiz ve düzensiz gittiğini görmüşlerdir.

NEPTÜN GEZEGENİN TARİHÇESİ VE ÖZELLİKLERİ;

“Uranüs’ün yörüngesini bilinmeyen bir gezegen mi bozuyor?” diye düşünülmüştür. Uranüs, yörüngesi düzensiz bir gezegendir. 1834 yılından 1846 yılına kadar çözülememektedir. 23.09.1946’da Neptün keşfedilir ve böylece Uranüs yörüngesindeki sapmaların Neptün’den kaynaklandığı anlaşılır. Neptün, hidrojen ve helyum gazından oluşur. Meteor gazı Neptün’e mavi rengini verir. Hâlâ Neptün tam olarak keşfedilmemiştir.  Keşfedilmeyen derinliklerinde su olduğunda hem fikir bilim adamları bulunmaktadır. Su, hangi halde, ne şekilde muammadır. Neptün başlı başına belirsizlikler, sisler, puslar, hayal ötesidir.

Güneş etrafında 164,79 yıl, yani yaklaşık 165 yılda turunu tamamlar. Bir burçta ortalama 15 yıl kalır. Yılda 5,5 ay kadar Retro yapar.

MİTOLOJİDE NEPTÜN NEYİ TEMSİL EDER?

Neptün’ün Roma Mitolojisinde karşılığı Su ve Deniz Tanrısıdır. Yunan Mitolojisinde ise Poseidon’ dur.

Kronos’ un altı çocuğundan biridir. Jüpiter ve Pluton’un kardeşidir. Zeus ona denizlerin, deniz canlılarının ve tüm suların hakimiyetini vermiştir. Depremler yaratarak karaları sarsar. Posedion Denizin hem üstünden hem altından Atlı arabası ile gidebilme özelliği vardır. Üç Çatallı yabası onun temsili simgesidir. Bu yabayı fırlattığı zaman denizde fırtınalar ve dalgalar oluşur.  PosedionZeus ve Athena devamlı mücadele halindedir. Özellikle Atina kentinin Baş Tanrısının belirlenmesi için çekişmeli bir mücadeleye girerler. Posedion Atinaya At bağışlar, Athena ise Ağaç bağışlar. Atinalılar Baş Tanrı olarak Bağışından dolayı Athenayı seçerler. Posedion bu duruma çok sinirlenir ve üç çatallı yabasını yere vurarak atinanın bulunduğu yarım adayı denizin dibine indirir.

NEPTÜN GEZEGENİ BURÇLARDA NASIL ETKİLER

Neptün Koç Burcunda;

Mücadelede, savaşmakta, atılım yapmakta, özgüvende problem yaşatabilir.

Neptün Boğa Burcunda;

Para ve maneviyatı bir araya getirmek isteyen, güven duyma ihtiyacı veya güven duyma ile ilgili belirsizlik verir.

Neptün İkizler Burcunda;

Bilgiyi manipüle etmek için kullanabilir olumlu açılarında ise spritüel bilgilerle kolektifi şifalandıran etkiler verebilir.

Neptün Yengeç Burcunda;

Geniş bir hayal dünyası verebilir ve şifacı özellikleri verebilir. Aileye ve kendi topraklarına aşırı bağımlılık geliştirebilir.

Neptün Aslan Burcunda;

Sanat konularına yön veren sanatsal yönleri güçlü olabilir. Aşk ilişkilerinde zaman zaman hayal kırıklıkları ve keyif verici şeylere aşırı düşkünlük verebilir.

Neptün Başak Burcunda;

Ruhsal doyum yerine maddesel doyum arayabilir. Güvence, üretim, beslenme gibi konularda belirsizlikler görülebilir. Her şeyin mükemmel olmasını istemek içten gelen bir dürtü olabilir.

Neptün Terazi Burcunda;

Şiir, sanat, yaratıcılık, romantizm, Edebi konularda başarı verebilir.

Neptün Akrep Burcunda;

Medyumik yetenekler, güçlü sezgiler verebilir. Derin spritüel çalışmalar ve bilgilere ilgi duyabilir ve bu konuda çalışmalar ve araştırmalar yapabilir. Olumsuz açılarında madde bağımlılığı ya da ilaç bağımlılığı verebilir.

Neptün Yay Burcunda;

Ruhsal konularda yetenekli Felsefe konulara ilgili, inanç ve idealleri uğruna savaşan kişiler verebilir. Olumsuz açılarında inançları uğruna sömürülme ve kişiler tarafından sömürülme verebilir.

Neptün Oğlak Burcunda;

Gerçekçi, materyalist, fazla sorumluluk sahibi ve hayal gücü kısıtlaması verebilir. Kişinin hayalleri daha gerçekçidir.

Neptün Kova Burcunda;

Hümanist, birlik ve beraberliğin her alanda olmasını isteyen, eşitlik isteyen, kişisel özgürlüğü destekleyen bir yapı verebilir.

Neptün Balık Burcunda;

Şifacı özellikleri olan ve sezgileri çok güçlü bir yapı verebilir. Olumsuz açılarında fazla fedakâr ve kurban olma verebilir.

NEPTÜN GEZEGENİ EVLERDE NASIL ETKİLER

Neptün 1. Evde;

Neptün 1. Evde Koç Burcu gibi çalışır. Kişinin fiziksel görünüşü ile ilgili hayal kırıklığı, başkalarının düşüncelerini manipüle edebilir. Düşünceleri değişken ve belirsiz olabilir. Gerçeklerden kaçma eğilimi gözükebilir. Neptün 1. Evde koç gibi çalışır.

Neptün 2. Evde;

Neptün 2. Evde Boğa Burcu gibi çalışır. Para, maddi ve finansal konular ile ilgili aldanma ve hayal kırıklığı yaşatabilir. Ayrıca kişi maddiyatı ve lüksü ve konforu arzulayabilir.

Neptün 3. Evde;

Neptün 3. Evde İkizler Burcu gibi çalışır. Zihinsel bulanıklıklar, psikolojik rahatsızlıklar görülebilir. Doğru iletişim kuramadıkları için problem yaşayabilirler. Kardeş, akraba, iletişim konularında aldanma ve hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Güçlü açılarda ise yaratıcı fikirler ve yaratıcı iletişim kurabilirler.

Neptün 4. Evde;

Neptün 4. Evde Yengeç Burcu gibi çalışır. Aile, ev gibi konularda hayal kırıklığı yaşatabilir. Sürekli taşınma isteği verebilir. Aileden anne ya da babanın alkol veya kumar bağımlılığı olabilir.

Neptün 5. Evde;

Neptün 5. Evde Aslan Burcu gibi çalışır. Aşk, ilişkiler, arkadaşlık, borsa, kumar gibi konularda hayal kırıklığı verebilir. Olumlu açılarında ise sanatçı bir çevre verebilir.

Neptün 6. Evde;

Neptün 6. Evde Başak Burcu gibi çalışır. Fiziksel ve ruhsal olarak Sebebi belirsizlik hastalıklar yaşayabilir. Çalışma ve hizmet etme alanında belirsizlik ve aldatılma veya aldatma verebilir.

Neptün 7. Evde;

Neptün 7.evde Terazi Burcu gibi çalışır. Eş ve ortağa dair belirsizlik verir. Kişi evli mi değil mi anlayamaz. İlişkilerde kolay aldanma ve aldatılma verebilir. Açık düşmanlarına karşı kandırılma ve aldatma verebilir. Güzel açılarında sanatçı ve şifacı bir eş verebilir.

Neptün 8. Evde;

Neptün 8. Evde Akrep Burcu gibi çalışır. Spritüel konular, ölüm ötesi konulara ilgi ve bağlılık verebilir. Sezgileri kuvvetlidir. Krizler ile dönüşür. Miras, kredi, banka, başkasının paraları ile ilgili belirsizlik veya kandırılma verebilir.

Neptün 9. Evde;

Neptün 9. Evde Yay Burcu gibi çalışır. Spritüel, felsefi ve inançlar üstüne düşünme ve merak ederek araştırma dürtüsü verir. Eğitim ile ilgili belirsizlik ya da bazen eğitimi yarıda bırakama olabilir. Yolculuk ve seyahatlerde iptaller belirsizlikler veya kayıplar yaşatabilir.

Neptün 10. Evde;

Neptün 10. Evde Oğlak Burcu gibi çalışır. Kariyer, iş hayatı ile ilgili kandırılma veya hayal kırıklığı verebilir. Sezgileri çok güçlü olur ve Sezgileri ile hareket etmelidir.

Neptün 11. Evde;

Neptün 11. Evde Kova Burcu gibi çalışır.  Sosyal ortamlar, arkadaş çevresi işe ilgili kandırılma verebilir. Olumlu açılarında ise sanatçı ve sanat dolu bir çevreye sahip olup sanat ile hayallerini gerçekleştirme verebilir.

Neptün 12. Evde;

Neptün 12. Evde Balık Burcu gibi çalışır. Bu konumda Neptün çok güçlüdür. Sezgiler çok kuvvetlidir ama içe dönüktür. Yalnızlığı ve depresyon halini seven bir yapı verebilir. Zihninde karışıklık, ikilem, bulanıklık görülebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here