İçinde yaşadığımız Evren; Güneş, Güneş Sistemi, Samanyolu, Galaksilerden oluşur.Göremediğimiz, fark edemediğimiz, içinde sırlar barındıran bir dünyada yaşamaktayız. Gezegenler Güneş’in etrafında dönerken Güneş’in çekim kuvveti gezegenlerin kendi etrafında dönmesini sağlamaktadır. Güneş ve Güneş Sistemi içindeki tüm Gezegenler, bir enerji yaymakta ve var olan her şey de bu enerjiden etkilenmektedir.

Astroloji; Evren’de var olan gezegenlerin üzerimizdeki etkilerini şifreler, teknikler ve matematiksel formüllerle çözen simge dilidir. Astrolog ise; bu simgeleri yorumlayan kişidir. Gökyüzündeki gezegenlerin gün, ay ve yıl olarak konumlarını gösteren EFEMERİS (GÖK GÜNLÜĞÜ) astrologların kullandığı temel araçlardan biridir.

Bir bebek dünyaya geldiği anda Zodyak kuşağının resminin çekildiğini düşünelim. Bu gökyüzü haritası kişinin Natal Haritası’dır. (Doğum ) Kişinin Natal Haritası; aslında bireyin nasıl bir tohum olduğunu gösterir. Potansiyeli, hayata bakışı, para kazanma kapasitesi, yakın çevre ile ilişkileri, kökleri ile ilgili bilgileri, yetenekleri, çocuklardan gelen şansı, çalışma ortamı, evliliği vb. konulara ışık tutarak kişiyi aydınlatır. Astroloji, güçlü yanlarımızı geliştirmemizde, zayıflıklarımızın üstesinden gelmemizde, daha tatminkâr ilişkiler kurmamızda ve ilerletmemizde bize yardımcı olmaktadır. Herkesin doğum haritasında bu bilgiler mevcuttur. Astrolojik haritamızı analiz ettirdiğimiz zaman o anda hayatımızdaki fırsatları ve engelleri görme şansına sahip oluruz. Eğer içinde olduğumuz durumun farkında değilsek, astroloji bize çok faydalı bilgiler sunacaktır.

Hayatın akışı da aynı Ay’ın evreleri gibi değişim ve dönüşüm içindedir. Doğduğumuz andan itibaren gezegenler hareket halinde olduğu için, bu devinimlere bağlı olarak yaşamımız da evre evre şekillenir. Bir kişi astrolojik haritasını yorumlattığı zaman, bakılan dönem; o kişinin hayatının hangi safhasında olduğunu ve hangi fırsatları yakalama potansiyelinde olduğunu belirttiği gibi, ruhen sıkıntı içinde olduğu alanları da açıklar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; astrolojik haritanın aslında elinize aldığınız bir rehber gibi düşünülmesi gerektiğidir. Astrolog size tavsiyelerde ve öngörülerde bulunur, uyarılar yapar, ama sonuçta seçim size aittir. Haritanız aslında sizin sudaki kendi aksinizi görmeniz gibidir. Astrolog sizin farkındalığınızı geliştirmeye yardımcı olmaya odaklıdır. Astroloji sayesinde, hayatımızı bir nevi bilinçli kontrol altına almış oluruz.

Yeryüzünde hiçbir insan birbirine benzemez. Doğal olarak her bireyin apayrı bir dünyası olduğunu söylemek mümkündür. Astroloji her şeyden önce insanın kendi kendisini tanımasını sağlar. Zayıf yönlerimizi bilirsek kendimizi geliştirebilme imkanı da yaratabiliriz. İçimizde var olan güçlü yönlerimizi fark edersek de  özellikle meslek seçiminden başlayarak, ilgi alanlarımızın hangileri olduğunu bilebilir ve hangi dallarda daha başarılı olacağımızı kavrayabiliriz. Bunun sonucunda da önemli hayat dönemeçlerinde virajı daha iyi alarak, hedefe daha hızlı, çabuk, doğrudan ulaşmamız mümkün olabilir. Ayrıca Astroloji bize alacağımız önemli kararlar öncesinde de yardımcı olmaktadır.

Şüphesiz astrolojiden yararlanabilmek için bir astroloğun danışmanlığına ihtiyaç vardır. Sizin doğum tarihiniz, doğum saatiniz ve doğum yeriniz ile ortaya çıkan Horoskop bilgileriniz, Astroloğun da öngörüleri ile birleşerek hayatınıza yepyeni bir sayfanın açılmasını sağlayacaktır. Birçok sembolle dolu olan haritanız yorumlandığında adeta hayatınızın şifresinin kodlarına ulaşmış olacağınızı söyleyebilirim. Ancak şunu önemle belirtmek gerekir ki, astrolog size önünüze çıkan fırsatları, seçenekleri, ruhunuzun içinde olduğu durumu, bu ruh halinin ne kadar zaman sonra değişebileceğini veya eşiniz ile ilgili ilişkinizdeki eksik veya olumlu yönleri söylerken önünüze aslında kendinizi anlatan bir televizyon programı açacak ama kumandayı yine sizin elinizde bırakacaktır. Yani her zaman seçim size ait olacaktır. Siz bu programı detaylı olarak izler, aynı zamanda kendinize dışarıdan bakabilir ve size yapılan uyarıları dikkate alırsanız astrolojinin faydalarından yararlanabilirsiniz.

Astroloji insanoğlunun var oluşundan bu yana, farklı medeniyetlerin kültürel gelişimine paralel biçimde sürekliliğini korumuş ve günümüze kadar gelmiştir. Ancak önemle ifade etmek gerekir ki; astroloji hiçbir zaman fal gibi yorumlanmamalıdır. Gelecek yıllar hakkında öngörümler yapılırken kesin konuşmak da söz konusu değildir. Gidilecek güzergâh bellidir ama tüm dönemeçler ve yol sapakları kişinin seçimine aittir. Astroloji bilgisinin ışığı izlendiğinde, doğru ve saptırılmadan kullanıldığında mükemmel bir yol göstericidir.

Astroloji hayatı sorgulayan, araştırma yapan ve farkındalığı gelişen kişilerin ilgilendiği bir konudur. Birçok insan günlük burç yorumu okumadan işlerine başlamaz. Bu yazıları belki denizdeki bir damla olarak yorumlayabiliriz. Ancak kişinin Natal (Doğum Haritası) ve ilerletilmiş haritaları (geleceğe dair bilgiler içeren) önüne adeta engin denizler, okyanuslar açacaktır demek doğru olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here