Astrolojide bazı burç kadınlarının güzel, bazı burç erkeklerinin de yakışıklı olduğu ileri sürülür. Sizce de her Koç burcu erkeği yakışıklı, her Akrep burcu kadını seksi midir ?

Venüs gezegeni doğum haritalarımızda fiziksel çekiciliğimizi yönetir. Hangi burçtan olursanız olun Venüs gezegeniniz doğum haritanızda güçlü ise fiziksel olarak çekici bir insansınız demektir.

Her gezegen farklı burçlarda kişiye farklı özellikler verir. Venüs de içinde bulunduğu burçtan memnunsa kaliteli olumlu enerjiler ortaya koyar.

Hint Astrolojisi’ndeki güzellik kavramı da Venüs’ün içinde bulunduğu burca göre ele alınır. Venüs Boğa ve Terazi burçlarını yönetir ve doğum haritanızda bu burçlarda bulunursa size farkedilir güzellik verecektir.

Venüs’ün en güçlü olduğu burç ise Balık burcudur, gezegen bu burçta yüceldiği pozisyondadır ve en kaliteli özelliklerini ortaya koyar. Sanat dünyasında gerçekten güzelliği ile ün yapmış bir çok kişinin Venüs’ü Boğa, Terazi ya da Balık burcundadır.

Venüs eğer yükselen burcun içinde ise yine kişiye çekicilik verecektir. Venüs’ün olumlu enerjilerini rahat yansıtamadığı burç ise Başak burcudur. Başak burcundaki Venüs düşüş dediğimiz bir durumdadır ve yeterince olumlu özellikler ortaya koyamaz.

Doğum haritasında Venüs’ü Başak burcunda yerleşmiş kişiler genellikle rüküş, yüzeysel ilişkileri olan ve ikili ilişkilerinde çok fazla ayrıntıya takılarak hayatı yaşayamayan insanlar olarak kabul edilir. Burdan Başak burçları güzel olmayacaktır demek istemiyoruz sadece Venüs Başak burcunda güçsüzdür.

Venüs’ünüz Balık burcu, Terazi burcu ya da Boğa burcundaysa Venüs’ün kaliteli etkilerini hayat boyunca yaşayacağınızı öngörebiliriz. Dış görünüşünüz, saç stiliniz, makyajınız çevrenizdeki insanlar tarafından çok beğenilecektir.

Hint Astrolojisi’ne göre hayatta çeşitli gezegenlerin etkisi altında dönemler yaşarız. Bu gezegensel dönemler bizim istek ve arzularımızı ve genel olarak yaşayacağımız olayları tanımlar. Örneğin Venüs lüks, konfor, güzellik ve sanatı temsil eden gezegen olarak kendi gezegen periyotlarında kişinin bu tür konulara ilgisinin artmasına neden olacaktır.

Venüs dönemine girdiğinizde yıllardır değiştirmediğiniz saç stilinizi değiştirebilir, karşınıza bir çok aşk çıkabilir ya da hayatta yeni maddi imkanlara kavuşabilirsiniz. Venüs dönemlerinde kendinizi her zamankinden daha güzel hissedeceğiniz, karşı cinsin de sizi daha çekici bulacağı bir dönem başlıyor diyebiliriz.

Güzellik söz konusu olunca bu konuda dünyaca ün kazanmış Elizabeth Taylor’ın Hint Astrolojisi’ne göre çıkartılan doğum haritasının güzellik etkilerini çok kısaca incelemek istiyorum.

Dünyanın en güzel kadını ünvanını yıllarca taşımış Elizabeth Taylor bugüne kadar tamı tamına 8 kez evlendi. Evlilik Hint Astrolojisi’nde Venüs yönetiminde olduğu için bu kadar çok evliliği Venüs’ün güçlü olmasına bağlayabiliriz.

Bu kadar çok evlilik yaşamasının nedeni haritada evliliği temsil eden 7. Evin (Boğa burcu) yöneticisi Venüs’ün 5. Aşkı temsil eden evde(Balık)yücelmiş olmasıdır. 7. Ev yöneticiniz 5. Evde ise kesinlikle aşk evliliği göstergelerinden biridir.

Venüs bu haritada aynı zamanda fiziksel güzelliği de temsil eden gezegen olarak yüceldiği yani en kaliteli özelliklerini ortaya koyduğu Balık burcundadır. Venüs’ün yanındaki Kuzey Ay Düğümü Rahu ise Venüs’ün etkilerini artırıcı etki verir. Bu artırıcı etki, güzelliği, hayattaki lüks ve konforu arttırır.

Elizabeth Taylor’ın özellikle gözleri dikkat çekicidir. Hint Astrolojisi’nde kişinin yüzünü ve gözlerini genel olarak 2. Ev temsil eder. Bu doğum haritasında 2. Ev Yay burcundadır ve Yay burcunu yöneten Jüpiter gezegeni çok olumlu kabul edilen 9. Evde yüceldiği Yengeç burcundadır.

Gezegenlerin en kaliteli özelliklerini yüceldikleri burçlarda verdiğini belirtmiştim. Bu durumda Elizabeth Taylor’ın gözlerini temsil eden Jüpiter gezegeni de yücelerek haritada olabilecek en iyi durumda yerleşmiş diyebiliriz.

Yengeç burcundaki yücelmiş Jüpiter bu nedenle en kaliteli özelliklerini ortaya koyacaktır, örneğin gözlerin güzel olması gibi…

Elizabeth Taylor’ın 8 evlilik yapmasının astrolojik nedenlerini başka bir yazıda ele alacağım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here